Obrandowane kubki wielokrotnego użytku – czy warto?

Rosnąca świadomość społeczeństwa w zakresie ekologii niewątpliwie przyczyniła się do zmian na lepsze. Coraz chętniej rezygnujemy z plastikowych reklamówek na rzecz bawełnianej torby, dotychczas używane słomki zamieniamy natomiast na ich papierowe zamienniki. I choć wciąż czeka na nas multum wyzwań z tym związanych, rozwiązania wielokrotnego użytku rzeczywiście stały się elementem naszej codzienności. W związku z tym pragniemy poruszyć w dzisiejszym artykule kwestię, jaką są wielorazowe kubki na kawę. Czy warto obrandować kubki wielorazowe? Jakie kubki z nadrukiem wybrać i w jaki sposób je czyścić? Wszystkiego dowiesz się poniżej!

Kawa na wynos, czyli jak robić to dobrze?

Uwielbiasz zamawiać kawę na wynos? Chyba zgodzisz się z nami, że nawet najbardziej aromatyczna kawa nie będzie smakować tak dobrze, jak napój wypity z własnego kubka. My również nie wyobrażamy sobie rozpoczęcia dnia w inny sposób aniżeli od wypicia gorącej kawy z ekspresu. Wiemy jednak, że papierowe kubki oferowane przez popularne sieciówki z byciem eko nie mają zbyt wiele wspólnego. Posiadają one dodatkową warstwę wewnętrzną wykonaną z plastikowego polietylenu, która zapobiega ich przemakaniu. Czy to dobrze, czy źle? Trudno postawić jednoznaczną odpowiedź, gdyż recykling papierowych kubków nie należy do najłatwiejszych. I choć istnieje metoda umożliwiająca oddzielenie plastikowej warstwy od papierowej, zużywa ona bardzo dużo energii i prowadzi do dalszej emisji gazów cieplarnianych.

Wielorazowe kubki z nadrukiem niewątpliwie stanowią lepsze dla naszego zdrowia, a także i środowiska rozwiązanie. Warto z nich korzystać, aby nie tylko zminimalizować zużycie plastiku, lecz także stać się częścią nurtu less waste. Rezygnując zatem z papierowych kubków, samoistnie przyczynisz się do zmian.

Sprawdź kubek termiczny Champion.

Kubek wielokrotnego użytku – dlaczego warto z niego korzystać?

W ostatnim czasie dużo mówiło się o tym, że wielorazowe kubki także mają szkodliwy wpływ na nasze otoczenie. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że rzeczywiście są one w dużej części produkowane z plastikowych elementów. Niemniej jednak wysokiej jakości kubek wielokrotnego użytku posłuży Ci przez długie lata, nie tracąc przy tym swojej żywotności. Idea zero waste nie wzięła się przecież znikąd! Chodzi o podejmowanie świadomych wyborów i generowanie jak najmniejszej ilości odpadów, które w późniejszym czasie trafiają do środowiska. 

Kubek wielorazowy na kawę stanowi też sprawdzony nośnik promocji marki. Jeżeli prowadzisz własny biznes, tym samym uwielbiasz wypić aromatyczną kawę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprojektować własny kubek z nadrukiem. Jest to skuteczny gadżet reklamowy, który niebawem zacznie samoistnie pracować na rozwój marki – zwiększy jej rozpoznawalność na rynku, pozwoli budować nowe relacje z klientami i zadba o pozytywny wizerunek. Jak zaprojektować kubek wielorazowy? Ekologiczny kubek dla miłośników nurtu zero waste powinien posiadać logo marki umieszczone w widocznym miejscu. Dobrze byłoby zadbać o dominującą kolorystykę, dzięki czemu z łatwością wyróżni się na tle pozostałych rozwiązań. 

Postaw na kubek reklamowy ze szczelną pokrywką. Wówczas uzyskasz pewność, że dotychczasowy problem, jakim jest rozlana kawa, zniknie już raz na zawsze.

Przeczytaj też: Podróżuj z własnym kubkiem i bądź ekologiczny.

Jak myć kubki wielorazowe na kawę?

Jako że kubki wielorazowe mogą być wykorzystywane przez wiele lat, należy zadbać o ich sterylność. Jeśli zdarza Ci się stawiać kawę na firmowym biurku lub w miejscach publicznych, warto od razu po przyjściu do domu porządnie opłukać kubek. Gdy całkowicie wyschnie, pozostaw go w zmywarce – oczywiście, o ile masz taką możliwość – lub dokładnie wymyj z użyciem silnego detergentu. Tym sposobem zminimalizujesz ryzyko przedostania się szkodliwych bakterii i wirusów do wewnątrz oraz zadbasz o własne zdrowie.

Wielokrotnego użytku kubki na kawę wykorzystaj jako element strategii marketingowej. Klienci lubią dostawać gadżety reklamowe, zwłaszcza jeśli wyprodukowano je zgodnie z nurtem eko. Możesz obrandować je logo i czerpać multum korzyści!