druk bezposredni

Direct Print - nadruk bezpośredni na kubkach

Zdobienia nanoszone za pomocą druku bezpośredniego wypalane są w temperaturze ok 800 °C, co gwarantuje odporność nadruku na zmywanie w zmywarkach.

Druk Bezpośredni to wysoce zautomatyzowana technika zdobienia ceramiki reklamowej. W odróżnieniu np. od kalkomanii ceramicznej proces nanoszenia nadruku nie wymaga dodatkowego nośnika w postaci kalki. Drukowanie odbywa się bezpośrednio na powierzchni ceramiki. Dzięki temu koszty zdobienia w tej technice są wyraźnie niższe.

DIRECT PRINT - nadruk bezpośredni

 • niskie koszty druku
 • nadruk odporny na zmywanie w zmywarce (z wyjątkiem nadruków na powierzchniach szklanych, metalowych oraz plastikowych)
 • idealna dla motywów w pełnych kolorach
 • nadruk tylko w pełnych kolorach bez elementów rastrowych
 • nadruk jedynie na zewnątrz produktu w ramach wyznaczonej powierzchni nadruku
 • maksymalna ilość kolorów: 6 (od zamówienia minimalnego 108 sztuk)
 • nie jest możliwe naniesienie jednolitego, jednokolorowego zdobienia (w postaci apli) na całą standardową powierzchnię nadruku.
 • każdorazowo w przypadku projektów wymagających naniesienia farby na powierzchnię równą lub większą 60% standardowej powierzchni nadruku danego produktu wymagana jest konsultacja z Twoim opiekunem handlowym.
 • minimalna grubość linii: w pozytywie 0,2 mm, w negatywie 0,4 mm
 • minimalna wielkość pisma: w pozytywie 7 pkt., w negatywie 10 pkt.
 • przygotowanie projektu do druku
 • druk maszynowy bezpośrednio na produkcie
 • proces wypalania

Nadruk bezpośredni, czyli direct print – proces technologiczny

Nadruk bezpośredni – choć niewątpliwie posiada sporo ograniczeń, jest świetną metodą zdobienia kubków, która nieustannie zachwyca. Wszelkie zdobienia zostają nanoszone w temperaturze 800 °C bezpośrednio na powierzchnię za pomocą specjalnych farb, co sprawia, iż kubek z własnym nadrukiem jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia i ścieranie. Nadruk bezpośredni polega bowiem na stopniowym wypalaniu, dzięki czemu sprawdza się idealnie dla pełnych motywów. To jednak jego największą zaletą jest szybkość realizacji zamówienia! Kubki reklamowe wykonane drukiem bezpośrednim z pewnością przypadną do gustu waszym klientom, a jednocześnie wpłyną na pozytywny wizerunek marki. Odpowiednio dopasowane do profilu firmy pozwolą zaobserwować niesamowite rezultaty.
druk bezposredni ceramika reklamowa
druk bezposredni ceramika reklamowa
Minimalna grubość linii w negatywie: 0,4 mm
druk bezposredni ceramika reklamowa
Minimalna grubość linii w pozytywie: 0,2 mm
druk bezposredni ceramika reklamowa
a. Minimalna wielkość czcionki w negatywie: 10 pkt
b. Minimalna wielkość czcionki w pozytywie: 7 pkt
druk bezposredni ceramika reklamowa
Maksymalna ilosć kolorów - 6
24 - 107 sztuk - druk tylko w jednym kolorze
od 108 sztuk - druk do 6 kolorów

Plusy nadruku bezpośredniego - direct print

Niskie koszty realizacji, nadruk odporny na zmywanie w zmywarce i możliwość zastosowania całej gamy kolorystycznej to bez wątpienia główne zalety nadruku bezpośredniego. Niemniej metoda ta nie jest pozbawiona wad! Co mamy na myśli? Nadruk bezpośredni może być wykonany wyłącznie w pełnych kolorach bez elementów rastrowych, a także na wyznaczonej zewnętrznej powierzchni ceramiki. Nie mogą również zostać naniesione jednolite zdobienia, tym samym istnieje ograniczenie dotyczące maksymalnej ilości kolorów.

Czy warto zatem zdecydować się na direct print? Oczywiście, że tak. Kubki reklamowe wykonane tą właśnie metodą nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Dobrze przemyślane wpłyną na rozwój marki, co więcej – sprawią przy tym, iż zaczniecie generować niesamowite zyski finansowe i wizerunkowe. Zamówcie już dziś nowe kubki z logo!