Jak naprawić pęknięty kubek z nadrukiem?

Kubki z nadrukiem to świetny sposób na promocję marki i budowanie pozytywnego wizerunku wśród klientów. Nic więc dziwnego, że firmy tak chętnie decydują się na inwestycję w nie! Klienci natomiast wręcz uwielbiają z nich korzystać… Problem pojawia się, jednak gdy ulubiony kubek z logo ulega uszkodzeniu. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak skleić kubek i ponownie z niego korzystać. Jak zrobić to prawidłowo? Zobaczcie sami!

Kubki z nadrukiem - czy warto je naprawiać?

Niekiedy wystarczy jeden nieostrożny ruch… i pęknięcie na kubku gotowe! Choć pożegnanie się z ulubionym naczyniem do łatwych nie należy, zastanówcie się, czy naprawianie go ma jakikolwiek sens. Jeśli wasz kubek z logo roztrzaskał się na drobny mak, próba naprawienia go może zakończyć się fiaskiem, a wy narazicie się na stratę czasu i pieniędzy. Sytuacja wygląda natomiast inaczej, jeżeli naczynie potłukło się na kilka części lub odpadło ucho. Wówczas możecie śmiało skompletować zestaw naprawczy i skleić ulubiony kubek z nadrukiem. Nie powinno to stanowić dla was większych trudności, co więcej - naprawa naczynia jest stosunkowo tania i szybka. Co zatem powinniście zrobić przed sklejeniem kubka?

Akcesoria do naprawy kubka - co będzie potrzebne?

Zanim jednak przejdziemy do najbardziej interesującej was kwestii, powinniście wcześniej zaopatrzyć się w wysokiej jakości zestaw naprawczy. Niech nie zabraknie u was bezbarwnego kleju z żywicą epoksydową, taśmy klejącej, ołówka, rozpuszczalnika, papieru ściernego, ściereczki… oraz odrobiny cierpliwości! Tak przygotowany komplet do klejenia kubka powinien wam w zupełności wystarczyć. Pamiętajcie, by poświęcić na to odpowiednią ilość czasu i nie martwcie się o nic więcej! Klejenie kubka możecie śmiało rozpocząć od zebrania wszystkich części i złożenia ich w całość. Oczywiście warto wcześniej przemyć odłamane elementy i pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. 

Jak oszlifować kubek z nadrukiem?

Gdy kubek z nadrukiem zostanie dokładnie oczyszczony, a wy będziecie mieć pewność, iż nie brakuje wam żadnej części naczynia, należy delikatnym ruchem oszlifować krawędzie. Z pomocą przyjdzie tutaj papier ścierny. Zachowajcie jednak szczególną uwagę! Łatwo bowiem o nadmierne oszlifowanie kubka, co może skutkować brakiem możliwości złożenia go w całość. Co dalej należy zrobić? Oszlifowany kubek powinien zostać odtłuszczony z użyciem rozpuszczalnika lub spirytusu. Tym sposobem uzyskacie pewność, iż pojedyncze elementy nie odpadną tuż po ich sklejeniu, a klej spełni swoją podstawową funkcję. Odtłuszczony kubek warto jeszcze raz oczyścić pod strumieniem letniej wody i poczekać aż wyschnie.

Naprawa kubka - to warto wiedzieć

Wydawać by się mogło, iż klejenie zniszczonego kubka to łatwizna! Niestety wiele osób bardzo często pomija wyżej wspomniane kroki, a to sprawia, iż uzyskany efekt pozostawia wiele do życzenia… Stojąc zatem przed wyzwaniem, jakim jest naprawa pękniętego kubka, trzymajcie się krok po kroku naszych wskazówek. Dobrze przygotowany kubek z nadrukiem wówczas będzie mógł zostać prawidłowo sklejony. Jak to zatem zrobić? Nałóżcie cienką warstwę kleju na pierwszy element i połączcie go z drugim. Czynność tę powtarzamy aż do uzyskania efektu finalnego. Klej z żywicą epoksydową zasycha stosunkowo szybko, a co za tym idzie, koniecznie zetrzyjcie nadmiar kleju za pomocą nasączonej ściereczki. Jeśli tuż po całkowitym wyschnięciu produktu zauważycie gdzieniegdzie pozostałości kleju, wystarczy zeskrobać je za pomocą ostrego narzędzia. Kto powiedział, że pęknięte kubki z nadrukiem nadają się wyłącznie do wyrzucenia? No właśnie! Z pomocą naszych kilku trików bez problemu przywrócicie uszkodzonemu kubkowi dawny wygląd, co więcej - będziecie mogli cieszyć się nim przez długie lata.