Gadżety reklamowe do biura – 5 sprawdzonych pomysłów

Od zaangażowania pracowników zależy, czy firma osiągnie założone cele biznesowe. Aby zmotywować zespół, można sięgnąć po gadżety reklamowe. Takie upominki okażą się miłą nagrodą, zachęcającą do efektywnej pracy. Ponadto przestrzeń biurowa, w której wykorzystuje się gadżety z logo, sprzyja lepszemu utożsamianiu się pracowników z firmą oraz jej filozofią. Na jakie akcesoria warto się zdecydować? Oto kilka praktycznych gadżetów reklamowych do biura, które z pewnością docenią jego pracownicy.

Kubki z logo firmy

W większości biur dzień pracy rozpoczyna się od kawy. Gorący, pokrzepiający napój będzie smakować jeszcze lepiej w ładnych kubkach z estetycznie wyeksponowanym logo. Dzięki takim niepozornym akcesoriom firma zyskuje profesjonalny wizerunek, co z pewnością zauważą jej pracownicy.

Ponadto codzienny kontakt z logo czy nazwą marki na kubku sprawia, że pracownicy czują się w biurze „jak u siebie”. Niezmiennie w ich otoczeniu pojawiają się znajome elementy, z którymi mogą się utożsamić i które z czasem stają się czymś kojarzonym z poczuciem stałości i bezpieczeństwa.

Co więcej, kubki reklamowe to gadżety niezwykle praktyczne i uniwersalne. Pracownicy sięgają po nie każdego dnia, przygotowując ciepłe napoje. Kubki to na tyle przydatne przedmioty, że trafiają w potrzeby szerokiego grona odbiorców, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań. Dzięki swojej użyteczności takie gadżety reklamowe okazują się szczególnie skuteczne w budowaniu poczucia przynależności do firmy oraz motywowaniu zespołu. W dodatku kubki z logo budzą pozytywne skojarzenia, dlatego że picie kawy i towarzyszące temu rozmowy z pewnością umilają wykonywanie obowiązków.

Akcesoria do laptopów

W biurze mogą przydać się również torby na laptopy z logo firmy. Takie gadżety reklamowe sprawdzają się wówczas, gdy konieczne okazuje się zabranie sprzętu komputerowego na zewnątrz. Torby z logo pozwalają promować markę podczas spotkań z klientami, na targach, konferencjach czy w delegacji.

Do laptopów warto zakupić też inne gadżety reklamowe. Dobrym wyborem będą podkładki pod myszkę z nadrukiem. To proste i użyteczne przedmioty, w dodatku oferują dużą powierzchnię reklamową. Z pewnością przydadzą się na co dzień pracownikom, którzy nie korzystają z touchpadów.

Kolejne akcesoria do laptopów, na jakie można się zdecydować, szukając praktycznych gadżetów reklamowych do biura, to pendrive’y z logo. Pamięć USB to w końcu nieodzowny element firmowego wyposażenia. Pendrive’y reklamowe będą w ciągłym użytku, również poza przestrzenią biura. Pracownicy i osoby w ich otoczeniu mają więc zapewniony stały kontakt z marką.

Artykuły piśmiennicze

Nawet w erze komputerów i cyfrowego obiegu dokumentów akcesoria piśmiennicze przydają się pracownikom biur w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Warto więc, by pojawiło się na nich logo lub nazwa firmy. Pracownicy często korzystają z takich gadżetów, dlatego dobrze ich nimi obdarować. Nowym i obecnym członkom zespołu można wręczyć długopisy, ołówki, notesy, karteczki samoprzylepne, podkładki do pisania oraz teczki – wszystkie opatrzone logo. Dzięki takiemu zestawowi łatwo zbudować świadomość marki w głowach pracowników.

Gadżety antystresowe

Kolejnym pomysłem na gadżety reklamowe do biura są akcesoria antystresowe. Takie niewielkie zabawki pozwalają rozładować napięcie i poprawić koncentrację. Można zdecydować się na piłeczki antystresowe. Służą one do odbijania, rzucania albo ściskania. Z ich pomocą można też redukować napięcie mięśni dłoni i nadgarstka. Oprócz piłeczek dostępne są również miękkie serduszka, żarówki, kaczuszki czy duże długopisy. Wszystkie gadżety tego typu wykonane są z pianki poliuretanowej. Na materiał uda się nanieść dowolny nadruk. Logo można opatrzyć też specjalne spinnery. To zabawki pomagające się skupić i złagodzić stres.

Ozdoby na biurko


Gadżety firmowe mogą współtworzyć wystrój biura i zarazem kształtować świadomość marki. Kolejną przestrzenią, na której uda się umieścić logo i nazwę, są zatem wszelkie ozdoby układane na biurkach czy wieszane na ścianach. Biuro mogą zdobić plakaty motywacyjne, ale też przyborniki na artykuły piśmiennicze, piórniki, pojemniki na długopisy, temperówki oraz zegary LCD. Znakomitą firmową dekoracją o praktycznej funkcji okażą się też kalendarze z logo. Dzięki nim pracownicy będą lepiej pamiętać o nadchodzących zadaniach i skuteczniej organizować swój czas.

Gadżety reklamowe do biura pełnią kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim budują lojalność wobec pracodawcy i powodują wzrost identyfikacji z firmą. Ponadto gadżety reklamowe motywują do osiągania lepszych wyników, ułatwiają pracę i promują markę wśród potencjalnych klientów. Wszystkie wyżej opisane akcesoria firmowe doskonale spełniają te zadania. Warto więc zainspirować się tym poradnikiem i wyposażyć swoje biuro w praktyczne gadżety firmowe dla pracowników.