Filiżanki czy kubki reklamowe - co wybrać do firmy?

W dobie stale rosnącej konkurencji reklama jest jednym z najistotniejszych elementów funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Dzięki niej firma może zaistnieć i zapisać się w świadomości potencjalnego klienta, a także wpłynąć na pozytywny odbiór. Dobrze przygotowana reklama i odpowiednio dobrana strategia marketingowa ma kluczowy wpływ na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy i zwiększenie obrotu przedsiębiorstwa. Jedną z nich są gadżety reklamowe, które uważane są za podstawowy sposób promocji i komunikacji komunikacji. Dlaczego warto z nich korzystać? Jaki gadżet najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie? 

Kubki i filiżanki uważane są za uniwersalne gadżety. Cieszą się one największą popularnością. 

Reklama - dlaczego jest taka ważna? 

Tylko nieliczne przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na działania bez reklamy, choć i tak w większości przypadków radzą sobie przy pomocy tak zwanego marketingu szeptanego. Reklama pozwala budować pozytywny wizerunek firmy i utrwalać go w świadomości klientów. W dzisiejszych czasach konkurencja jest niezwykle silna w niemalże każdej branży. Działania konkurencji rozszerzają się także na aktywności internetowe, a reklama - chociaż na gruncie lokalnym - jest niezmiernie ważna. Istotna jest strategia i określenie grupy docelowej, do której firma kieruje swój produkt lub usługę. 

Potem należy wybrać kanał, którym chce się dotrzeć do potencjalnego klienta. Jest nim między innymi:

  • gadżety reklamowe, 
  • marketing internetowy, 
  • bilbordy i plakaty, 
  • reklama drukowana, radiowa i telewizyjna, 
  • sponsoring imprez kulturalnych i sportowych. 

5 powodów dla których warto korzystać z gadżetów reklamowych

Gadżety reklamowe uważane są za najtańsze i najbardziej skuteczne formy promocji firmy. Klienci i kontrahenci bardzo lubią dostawać darmowe, kojarzące się z przedsiębiorstwem upominki. Dlaczego warto korzystać z gadżetów reklamowych? 

  1. To element kształtowania wizerunku i budowania pozytywnej relacji z klientem, 
  2. Pomagają w utrwaleniu logo marki w świadomości konsumenta, 
  3. Gadżety firmowe podkreślają solidność i profesjonalizm marki, 
  4. Klient, który użytkuje gadżety marki, automatycznie staje się jej ambasadorem, 
  5. Klient, który otrzymuje gadżety firmowe, czuje się ważny i doceniony.

Kubki firmowe

Istnieje kilka możliwości użycia kubków firmowych. Ich najczęstszym zastosowaniem jest traktowanie kubka jako elementu wyposażenia kuchni firmowej. W ten sposób kubek automatycznie staje się częścią spójnej identyfikacji wizualnej firmy. Drugim sposobem na wykorzystanie kubka jako gadżetu reklamowe jest nadanie mu funkcji prezentu dla kontrahenta. Kubki są niezwykle praktyczne i użyteczne. Nie jest on niechcianym, niepotrzebnym produktem, który stoi nieużywany i pokryty grubą warstwą kurzu. Używany jest także, gdy odwiedzają nas klienci. Firmy mogą także znacznie zwiększyć swoją widoczność w grupie potencjalnych klientów przy pomocy prostego kubka z logo. 

Filiżanki z nadrukiem 

Filiżanki są znacznie mniejsze niż kubki, dlatego doskonale sprawdzą się jeżeli w firmie jest ekspres do kawy. Trzeba jednak przyznać, że te naczynia są znacznie mniej uniwersalne i nie do końca praktyczne, aby parzyć w nich herbatę. Jeżeli większość osób w biurze pije kawę, filiżanki z nadrukowanym logo będą świetnym rozwiązaniem. Te naczynia można także potraktować partnerom biznesowym. Tak samo jak w przypadku kubków reklamowych - będzie to doskonały sposób na promocję firmy i utrwalenie pozytywnego wizerunku w podświadomości kontrahentów. 

Jak powinien wyglądać kubek lub filiżanka reklamowa?

Gadżety firmowe powinny być przede wszystkim dobrej jakości. W przypadku podatnych na zniszczenia naczyń, firma może być odebrana jako mało profesjonalna i niesolidna. Nie ma znaczenia czy są przeznaczone jedynie dla pracowników, czy dla klientów. Wybieraj filiżanki i kubki reklamowe starannie, biorąc pod uwagę różne możliwości na rynku. Zadbaj o to, aby naczynie zatrzymywało ciepło napoju, który się w nim znajduje - szczególnie w okresie zimowym.