Czy kubki z logo to nadal pożądane gadżety reklamowe?

Kubek z logo – na pozór zwykłe naczynie, które w długofalowej perspektywie potrafi przysporzyć marce liczne korzyści finansowe i wizerunkowe. Zaobserwowaliśmy jednak, że coraz częściej odchodzi się od ceramiki reklamowej na rzecz ekskluzywnych upominków biznesowych. Czy słusznie? Niekoniecznie! Klienci uwielbiają otrzymywać dobrze przemyślane, a zarazem praktyczne prezenty. Wobec tego nie pozostaje nam nic innego, jak przedstawić kilka oryginalnych technik nadruku na kubku, którym warto przyjrzeć się bliżej. Sprawdź!

Magic Mug

Idealny kubek z nadrukiem nie istnieje? Pozwól, że wyprowadzimy Cię z błędu! Najpopularniejsze metody zdobienia kubków reklamowych nie pozostawiają chyba żadnych wątpliwości – niewielkim nakładem pracy i pieniędzy można stworzyć unikatowy gadżet, który wyróżni markę na tle konkurencji. Jak to zrobić? Postaw na magiczne kubki, które posiadają dwie warstwy. Wierzchnia warstwa zniknie po wlaniu do kubka gorącego napoju, sprawiając jednocześnie, że nadruk docelowy po chwili się ukaże. 

Kubki Magic rzeczywiście cieszą się ogromną popularnością, czemu nie sposób się dziwić. Są stylowe i efektowne, a przy tym niosą ze sobą fajny element zaskoczenia. Ograniczeniem technologii Magic Mug jest to, iż reklamowe kubki nie powinny być myte w zmywarce.

Hand Made

Aby gadżet reklamowy mógł spełnić swoją podstawową funkcję, musi nie tylko odpowiadać na potrzeby klientów, lecz także być spójny z identyfikacją wizualną marki i wartościami, jakie pragnie przekazać. Co za tym idzie, warto dobrze przemyśleć działania marketingowe i dać odbiorcom usług drobny upominek, który cechuje oryginalny design i jeszcze lepsze wykonanie. Jako że ceramika reklamowa to nasza specjalność, wprost musimy wspomnieć o metodzie Hand Made. Polega na ręcznym malowaniu rantów wybranym kolorem ze wzornika Pantone, co jest trudno osiągalne dla pozostałych technologii. Hand Made można też połączyć z kalkomanią ceramiczną lub wybrać ranty w pięknym odcieniu złota i uzyskać nietuzinkowy efekt. Wciąż chcesz nam powiedzieć, że kubki z nadrukiem to przeżytek?

Kalkomania organiczna – XPRESSION

Czy wiesz, że kubki reklamowe wykonane technologią XPRESSION odbiły się głośnym echem w wielu branżach? Wszystko to za sprawą precyzji wykonania i oryginalnego designu! Jak powstaje nadruk XPRESSION? Wówczas wykorzystane zostają farby poliuretanowe i specjalny papier, na którym znajdzie się wydruk docelowy. Dodatkowo jest on zabezpieczany lakierem ochronnym, co przekłada się na wzmożoną odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Niemniej główną zaletą kalkomanii organicznej jest możliwość zaprojektowania kubka w żywych, dotąd nieosiągalnych kolorach Pantone, nie wspominając już nawet o niskich kosztach realizacji zamówienia.

Sensitive Touch

Nuda na kubku? Nie z nami! Uwielbiamy tworzyć niepowtarzalne kubki reklamowe, które wprost sprzyjają rozwojowi mniejszych i większych firm. Co zatem powiesz na Sensitive Touch? Technologia zdobienia ceramiki reklamowej polega na dokładnym piaskowaniu powierzchni naczynia w celu uzyskania wklęsłego efektu, a żeby było jeszcze lepiej – można dodatkowo go zabarwić lub pójść o krok dalej i połączyć wybrany motyw z Cristal Touch. Delikatnie mieniące się kryształki sprawią, że Twoje nowe kubki reklamowe zyskają niepowtarzalny charakter. Klienci natomiast ich nie przeoczą!

Jak wykorzystać kubki z nadrukiem? Nasze propozycje

Popularne techniki nadruku na kubkach reklamowych mają to do siebie, że z łatwością można je ze sobą łączyć i uzyskać efekt wow. Warto mieć jednak na uwadze, że o korzyściach płynących z inwestycji w gadżety firmowe można będzie mówić, jeśli nauczysz się odpowiednio je wykorzystywać do promocji swojej marki. Co możesz zrobić, by przyciągnąć klientów?

Weź udział w wydarzeniach branżowych! Może akurat niebawem w Twojej okolicy organizowane będą targi pracy lub konferencja. To idealna okazja, by pokazać się potencjalnym klientom i zainicjować rozmowę. Wręczony upominek z pewnością zostanie zapamiętany, zwłaszcza jeśli klient będzie mógł skojarzyć go z konkretną usługą. Reklamowy kubek z nadrukiem to też sprawdzony pomysł na prezent dla zaufanego pracownika. Tym sposobem pokażesz mu, że doceniasz trud włożony w rozwój marki.

Czy istnieje idealna recepta na trafione kubki z logo? I tak, i nie! Niekiedy trzeba przetestować kilka rozwiązań i sprawdzić, które przynosi najlepsze efekty.