7 gadżetów reklamowych na lato

Lato zbliża się wielkimi krokami. To znakomita okazja, by promować swoją markę na zewnątrz, a nie tylko w domach czy biurach klientów. W wakacje nie warto brać wolnego od działań marketingowych. W tym czasie uda się rozszerzyć zasięg reklamy poprzez letnie gadżety opatrzone logo czy nazwą firmy. Na jakie akcesoria warto się zdecydować?

Kubki szklane z nadrukiem

Kubki z logo to niezwykle popularne gadżety reklamowe. Są praktyczne, a klienci sięgają po nie niemal każdego dnia, utrwalając markę w swojej świadomości. Warto wyróżnić się na tle konkurencji i zamiast standardowych akcesoriów ceramicznych wybrać kubki szklane. Logo i inne nadruki są jeszcze lepiej wyeksponowane na przezroczystej powierzchni. Skuteczniej przyciągają uwagę, dzięki czemu reklama łatwiej trafia do odbiorcy.

Co ważne, kubki szklane z nadrukiem wyglądają niezwykle efektownie. Świetnie prezentują się w nich też ciepłe i zimne napoje. Te drugie chętnie wybieramy szczególnie w gorące dni. Latem kubki szklane z logo przydadzą się do picia orzeźwiających napojów takich jak koktajle, mrożone kawy czy lemoniady. Mają zróżnicowane kształty i pojemności, dlatego bez trudu uda się znaleźć idealny wakacyjny wariant.

Okulary przeciwsłoneczne

W słoneczną pogodę okulary z filtrem ochronią oczy przed promieniowaniem UV. Będą też modnym i stylowym dopełnieniem letniego stroju. Warto zdecydować się na klasyczne warianty, które pasują każdemu i do większości ubiorów. Gadżety reklamowe tego typu produkuje się w różnych barwach, dlatego łatwo można dopasować kolorystykę do identyfikacji wizualnej firmy. Logo czy nazwę marki standardowo umieszcza się z prawej lub lewej strony przy uchu.

Powerbanki

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów, zwiedzania odległych miejsc i spędzania czasu w plenerze. W takich sytuacjach bardzo przydają się powerbanki, pozwalające podładować baterię smartfona czy innej elektroniki, gdy nie ma dostępu do prądu. Takie gadżety reklamowe bez problemu mieszczą się w torbie czy plecaku, dlatego można zabrać je niemal wszędzie.

Kufle z logo

Schłodzone piwo nigdy nie smakuje tak dobrze, jak latem. Orzeźwiający napój ma jeszcze lepsze walory smakowe, gdy zostanie zaserwowany w odpowiednim naczyniu. Do tego celu idealnie nadają się kufle z logo. To idealne gadżety reklamowe na lato. Można podarować je klientom, partnerom biznesowym albo pracownikom. Kufle z logo będą też niezastąpionym elementem wyposażenia letnich ogródków przed restauracjami.

Piłki plażowe

Piłka plażowa to niewielki gadżet, który daje sporo radości. Umili obdarowanym beztroskie, wakacyjne chwile spędzone na świeżym powietrzu. Dobrze, gdy takie gadżety reklamowe mają kolorystykę zbieżną z kolorystyką kojarzoną z promowaną firmą albo ładnie z nią współgrającą. Trzeba też zadbać o właściwe wyeksponowanie nazwy marki. Dzięki temu firma będzie skutecznie promowana na plaży, w parku czy innym miejscu odwiedzanym przez obdarowanego.

Butelki na wodę

Latem często potrzeba chwili orzeźwienia. Zapewni je woda lub inny chłodny napój przechowywany w specjalnej butelce z logo. Gadżety reklamowe tego typu są bardzo praktyczne, a w dodatku dają szansę zadbać o środowisko. Ograniczają produkcję plastikowych odpadów i pozwalają mieć wodę zawsze przy sobie.

Lazy Bagi

Wakacje są czasem błogiego lenistwa, dlatego trafionym gadżetem reklamowym na lato okaże się lazy bag. To dmuchana kanapa, bardzo wygodna i lekka. Można zabrać ją ze sobą w dowolne miejsce, gdzie się odpoczywa i spędza czas z przyjaciółmi. Przyda się na plaży, kempingu, na działce i na muzycznych festiwalach. Rozkłada się w minutę i wytrzymuje spory ciężar, w dodatku można wykorzystywać ją wielokrotnie.

Gadżety reklamowe na lato budzą pozytywne skojarzenia, często są kolorowe i przydatne w podróży. Warto zatem wykorzystać ich potencjał i obdarować nimi klientów, partnerów czy pracowników. Dzięki nim również w słoneczne, wakacyjne dni można prowadzić kampanię marketingową promującą firmę, w dodatku uda się to zrobić w atrakcyjny i nienachalny sposób.